Genç çiftçilerin asil listeleri yarın ilan ediliyor!

Bu içerik Çiftçi Haber tarafından oluşturuldu.
Bu içerik 2.754 kez görüntülendi.
genc-ciftci

genc-ciftci

Hibe almaya hak kazanan genç çiftçilerin asil listeleri yarın ilan edilmeye başlanacak. Proje kapsamında 16 bin 733 genç çiftçiye 503 Milyon TL hibe verilecek. Genç çiftçiler girişimleri için 30 bin TL destek alacak.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, genç çiftçi projesi kapsamında hibe almaya hak kazananların asil listelerinin yarın ilan edilmeye başlanacağını söyledi.  Listelerin tamamının 23 Mayıs – 29 Mayıs 2018 tarihleri arasında açıklanacağını belirten Fakıbaba, 16 bin 733 genç çiftçiye 203 Milyon TL hibe desteği verileceğini vurguladı. Asil listede bulunan genç çiftçiler, 30 Mayıs – 5 Haziran 2018 tarihleri arasında sözleşmelerini imzalayacak. İş Yapımı için ise 6 Haziran 2018 tarihinden itibaren uygulamaya başlanacak.

Hangi yetiştiricilik türünde destekler veriliyor?

Genç çiftçi uygulaması çerçevesinde desteklenecek projelerin yüzde 75’i hayvancılık alanında yapılan projelerden oluşuyor. Öte yandan Bu yıl, diğer yıldan farklı olarak “çok yıllık yem bitkisi üretimi” ile “arı sütü ve ana arı yetiştiriciliği” de projeler içerisinde yer alacak.

Büyük baş ve küçükbaş, arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği, serbest sistem yumurta tavuğu yetiştiriciliği, ipekböceği yetiştiriciliği, meyve, bağ ve diğer üzümsü bitkilerden bahçe tesisi, örtü altı sebze ve süs bitkisi yetiştiriciliği, mantar (beyaz şapkalı/istiridye mantarı) üretimi, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği ve coğrafi işaretli ürün yetiştiriciliği konularında hibe desteği verilecek.

0 cevaplar

Cevapla

Görüşünü bildirmek ister misin?
Yorum yazmaktan çekinme.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir