Fakıbaba: “Türkiye et ihraç eden ülke haline gelecek”

Bu içerik Çiftçi Haber tarafından oluşturuldu.
Bu içerik 2.778 kez görüntülendi.
fakibaba-kuzu

fakibaba-kuzu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Geldiğim günden beri söylüyorum, bu ülke et ithal eden değil et ihraç eden bir ülke haline gelecek” dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, besi hayvancılığı ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Türkiye’nin et ithal eden ülkeler kategorisinden ihraç eden ülke konumuna geleceğini belirten Fakıbaba,  “Geldiğim günden beri söylüyorum, bu ülke et ithal eden değil, et ihraç eden bir ülke haline gelecek. Bunu söylerken yapılan hesaplara göre söylüyorum” dedi.

“Hayvan sayısı artacak”

Hayvan sayısının hızla artacağına işaret eden Fakıbaba, “Hayvan sayısını artırmadan et ithalatını azaltmamız mümkün değil. Biz şu an anayı çoğaltıp yavru oluşturmaya çalışıyoruz. Allah’ın izniyle bunların hepsi olacak. Şimdi genç kardeşlerimiz bir yılda 40 hayvanı 60 yapmış. Böyle devam edeceğiz. Biz çalışkanız ve üretken bir ülkeyiz. Sizin gibi değerli çiftçi kardeşlerimiz varken, devletimizin de destekleri varken, ülkemiz daha büyüyecek, gelişecek ve düşmanlarına korku salacak” dedi.

1 cevap

Cevapla

Görüşünü bildirmek ister misin?
Yorum yazmaktan çekinme.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir