Bakan Fakıbaba: Patates nasıl 6 lira oldu anlamış değilim?

Bu içerik Çiftçi Haber tarafından oluşturuldu.
Bu içerik 5.200 kez görüntülendi.
patates-fiyat-fakibaba

 

patates-fiyat-fakibaba

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, aniden artan patates fiyatlarıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Son günlerde fiyat artışı ile gündemin ilk maddesine yerleşen patates fiyatlarına ilişkin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba bir açıklama yaptı. Fiyat artışlarının normal olmadığını vurgulayan Fakıbaba, “”Hayretler içerisindeyim, 1,5-2 ay önce Sayın Başbakanımızla Niğde ve Aksaray’daydık. Dediler ki ‘Patates elimizde, depolarda kaldı, 50 kuruşa alan yok, bize ihracat desteği verin.’ Biz de bunun üzerine Bakanlar Kurulu’ndan patatese ihracat desteği verdik. Bütün bakanlar imzaladı. Nasıl olur da böyle bir durumda 50 kuruş olan patates 5-6 liraya çıkar anlamış değilim” dedi.

Fakıbaba: Patates, soğan ve nohut fiyatları normale dönecek!

Fiyat artışlarının normal olmadığını vurgulayan Fakıbaba “Biz evelallah her şeyi hallederiz. Bakın göreceksiniz hemen fiyatlar düşecek, soğanda da patateste de nohutta da… Tedbirlerimizi aldık. Vatandaşlara şunu söylüyorum, karanlık eller var, bu elleri evelallah yok edeceğiz. Onlar görecekler, benim vatandaşıma 50 kuruşluk ürünü 6 liradan yedirenden hesabını soracağız. En kısa sürede fiyatlar normale dönecek” diye konuştu.

1 cevap
 1. Adem
  Adem says:

  Sayın Fakıbaba hesapları bizzat görün (Nohut)
  1200×8=9600 tohum aldım
  90×19=1710 gübre dap
  2500 mazot
  1512 biçerci
  6000 tl tarım ilaçları 3 defa ilaç yaptım
  63 dönüm araziden 6 ton nohut aldım
  6000×3.25=19.500
  Masraflar—21.322
  Zarar ortada 1.822 diğer işcilik masraf hariç.

  Cevapla

Cevapla

Görüşünü bildirmek ister misin?
Yorum yazmaktan çekinme.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir