ULUSAL SÜT KONSEYİ BAŞKANI AÇIKLADI: ÇİĞ SÜT REFERANS FİYATINI BELİRLEMEK İÇİN GIDA KOMİTESİNDEN GÖRÜŞ BEKLİYORUZ

Bu içerik Çiftçi Haber tarafından oluşturuldu.
Bu içerik 18.970 kez görüntülendi.
sabit-karaca

Son günlerde hayvancılık sektörünün gündeminde bir numaralı konu haline gelen çiğ süt referans fiyatının belirlenmesi konusuna Ulusal Süt Konseyi Başkanı Sabit Karaca açıklık getirdi.

sabit-karaca

Okay Karaçay

Ulusal Süt Konseyi Başkanı Sabit Karaca, çiğ süt referans fiyatının belirlenmesi ile ilgili sorularımızı telefonda yanıtladı. Başkan Sabit Karaca, başta Tarım ve Orman Bakanlığı olmak üzere ilgili pek çok bakanlıkta görev değişiklikleri olduğun hatırlatarak “Bizler Ulusal Süt Konseyi olarak çiğ süt referans fiyatını belirlemeden önce Gıda Komitesi’nden (Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi) görüş almak zorundayız. Bu zorunluluk nedeniyle konseyin fiyat belirlemesi gecikmiştir” dedi.

Konsey maliyet hesaplamasını yaptı!

Komiteden görüş geldikten hemen sonra Ulusal Süt Konseyi’nin toplanarak üretici ve sanayicileri bir araya getireceğini belirten Başkan Karaca, “Biz sütün üretim maliyeti ile ilgili çalışmalarımızı yaptık. Sektörün paydaşlarını bir araya getirdikten sonra çiğ süt referans fiyatı belirlenecek ve katılımcıların huzurunda açıklanacaktır” dedi.

Öte yandan medyada yer alan konsey tarafından çiğ süt fiyatının belirlendiğine ilişkin medyada çıkan haberleri değerlendiren Başkan Sabit Karaca, bu tür haberlerin gerçeği yansıtmadığını sözlerine ekledi.

1 cevap

Cevapla

Görüşünü bildirmek ister misin?
Yorum yazmaktan çekinme.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir