Camilerimizin Kiliseleştirilmesi

Bu içerik Yusuf Cihan Kaya tarafından oluşturuldu.
Bu içerik 1.147 kez görüntülendi.
turkey-216461_1920

turkey-216461_1920

Dünyada egemen olmak uğruna yapılan çalışmaların merkezinde herkesin malumu gıda vardır. Gıda üzerinde yapılan sinsi oyunlar günümüz teknolojileri sayesinde bilimin ışığında tek tek aydınlatılmaktadır. Ama maalesef bazı yaratıklar sayesinde şahsi ihtirasları yüzünden ‘ben söyledim, bu doğru yapılmalı’ mantığıyla kendilerine sunulan imkân ve teveccüh doğrultusunda hareket ederek üretimde bakan kör haline dönüştürülüyoruz.

Ülkemizde maalesef her konuda ahkâm kesen önünü arkasını düşünmeden kafasında oluşan çok küçücük bir kıvılcımı bile güneş zannederek ilerisini gerisini düşünmeden, kamuoyunu sözde aydınlatma uğruna verdiği zararlarla sadece kendilerine değil geleceğine, ülkesine darbe yaptığının farkında bile değil. Adam unvan almış imkân sunulmuş ama o kadar yalnızlaşmış ki sanki o işi sadece kendisi biliyor, başka bilen yok. Tenezzül edip işin aslını ve olması gereken doğruları göremiyor, o işlerle uğraşanlarla görüşmediğinden istişare etmediğinden yanlışlarıyla ‘Camilerimiz Kiliseleşiyor’ haberleri yok.

Adam çıkmış UHT süt kanserojen diyerek ülkemizde süt tüketimine darbe yapıyor. Sütün aslını içeriğini ve UHT teknolojisinin ne demek olduğunu araştırmadan sadece ‘Nato Kafa Nato Mermer’ yapısıyla ahkâm keserek sözde insana hizmet görüntüsüyle kamuoyunda bir yerleri işgal ederek ortalığı karıştırıyor. UHT teknolojisiyle üretilmiş hazır sütlerin, yapılan çalışmalarla kanserojen etkisi yaptığını iddia ediyor ama düşünmüyor! O sütün geldiği kaynağın kanserojen olabileceğini düşünmüyor. Bilmediğini bilmiyor! Her işletme sorunlu değildir. Bu tip genelleme yaparak bunu bu şekilde ifade etmesi ya bilmediğinden birilerine hizmet ediyor, ya da bilinçli bir şekilde bu tip açıklamalarla çeşitli lobilerin elemanı olarak hizmet ediyor.

Üretilen sütün tüketiciye daha kolay ulaşmasını sağlayan, kolaylaştıran, süt tüketimini arttıran, sanayicilerimizin süt pazarını genişletmiş olan bu teknolojiyi karalayarak ülkemizde zaten yeterli olmayan süt tüketimini daha da azaltarak insanların süt tüketimini kısıtlayarak, engelleyerek sağlığımızın vazgeçilmezi, en önemli protein ve kalsiyum kaynağımızı hayatımızdan uzaklaştırarak eklem rahatsızlıklarının çoğalmasının önünü açıyorlar. Camilerimizde, evlerimizde kısaca hayatımızda rüku ve secde ibadetimizi engelleyerek aynı kiliselerde olduğu gibi oturarak ibadet yolunu açan camilerimizde sandalyelerin taburelerin çoğalmasını sağlayan bu zihniyetin ne yapmak istediğini görmemiz hem geleceğimize hem de ülkemize çok şeyler katacaktır.

Sütün sağlıklı olup olmaması ilk baştan kaynaklanır. Yani hayvanlarımızdan elde edilen sütün sağlıklı ve kaliteli olması biz üreticilere bağlıdır. Hayvanlarımızı doğru beslersek doğru yönetirsek doğru uygulamalarla sağlıklı sütü üreterek camilerimizin aslına uygun bir şekilde kalmasını aynı zamanda hastane koridorlarındaki hastaların azaltılmasına katkı sağlamış olacağız.

Yaşadığımız bu sıkıntılı, sorunlu dönemlerin atlatılması ve ülkemizin dirilişine hız katmak için biz üreticilere düşen en büyük görev yaptığımız üretimin büyüklüğüne yada küçüklüğüne bakmadan 1 lt süt, 1 kg et ne olacak demeden azlığına ve çokluğuna kapılmadan gücümüz ve imkanımız doğrultusunda en sağlıklı en kaliteli en ekonomik üretimi yapmak için teknolojiyi ve konuşulanları çok dikkatli bir şekilde süzgeçten geçirerek en iyisini yapmalıyız. Maalesef ülkemizde tarihte yer alan o kadar çok ‘Saadettin Köpek ‘ler var ki işimiz zor ama imkânsız değil. Yetkililerimizin de köşe başlarında yer alan asalak ve vatan hainlerini görünceye kadar kendi kapasitemizde mücadele ederek geleceğimize sahip çıkmak kendimize, ailemize ve insanlığımıza olan borcumuzdur.

Kendisine imkân sunulan, mikrofon uzatılan bizler gibi bilgi ve tecrübesini sosyal medyada aktarma imkânı bulan, yaptığı işin sorumluluğunu bilen konuştuğu lafın bir iki adım sonrasını düşünerek konuşan bilimin ışığında yapılan uygulamaların aktarılması, tartışılması ve aydınlatılması şuan için uzak görünen güzel günlere ulaşmanın kılavuzu olacaktır.

Konusunda sırlara vakıf olmuş değerli bilim adamlarımızın, akademisyoner olan değil akademisyen olanların doğruları gerçekleri çarpıtmadan bir kısım lobilere değil, insanlığa hizmet ruhuyla gün ışığına çıkarmaları dileğiyle saygılarımla…

Error: wp-content/uploads/2020/02 dizini oluşturulamıyor. Bir üst dizin sunucu tarafından yazılabilir mi?

Hakkında: Yusuf Cihan Kaya

Ziraat Mühendisi-Zooteknist
8 cevaplar

Cevapla

Görüşünü bildirmek ister misin?
Yorum yazmaktan çekinme.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir