Buzağı Gomis, rakiplerini geride bıraktı!

Bu içerik Çiftçi Haber tarafından oluşturuldu.
Bu içerik 2.170 kez görüntülendi.
Antalya'nın Kepez ilçesine bağlı Başköy Mahallesi'nde İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Döşemealtı Kepez İlçeleri Süt Üreticileri Birliğince "1. Kepez Buzağı Yarışması" düzenlendi. Hayvancılığı geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla organize edilen ve renkli görüntülerin yaşandığı yarışmada, "Simental" ve "Hoştayn" ırkından 30 buzağı yarıştırıldı.  ( Mustafa Çiftçi - Anadolu Ajansı )

Antalya'nın Kepez ilçesine bağlı Başköy Mahallesi'nde İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Döşemealtı Kepez İlçeleri Süt Üreticileri Birliğince "1. Kepez Buzağı Yarışması" düzenlendi. Hayvancılığı geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla organize edilen ve renkli görüntülerin yaşandığı yarışmada, "Simental" ve "Hoştayn" ırkından 30 buzağı yarıştırıldı. Yarışmada sahiplerinin Galatasaraylı futbolcu Bafetimbi Gomis'in adını verdikleri "Gomis", gol krallığında zirvede bulunan yıldız oyuncu gibi rakiplerini geride bıraktı. ( Mustafa Çiftçi - Anadolu Ajansı )

Antalya’da düzenlenen buzağı yarışmasında sahiplerinin Galatasaraylı futbolcu Bafetimbi Gomis’in adını verdikleri “Buzağı Gomis”, gol krallığında zirvede bulunan yıldız oyuncu gibi rakiplerini geride bıraktı.

Antalya’nın Kepez ilçesine bağlı Başköy Mahallesi’nde İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Döşemealtı Kepez İlçeleri Süt Üreticileri Birliğince “1. Kepez Buzağı Yarışması” düzenlendi. Hayvancılığı geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla organize edilen ve renkli görüntülerin yaşandığı yarışmada, “Simental” ve “Hoştayn” ırkından 30 buzağı yarıştırıldı.

Dereceye giren buzağılar

Yapılan değerlendirmede “Simental” kategorisinde Arif Başıkara’nın sahibi olduğu “Kınalı” birinci oldu. “Hoştayn” kategorisinde ise Galatasaraylı futbolcu Gomis‘in adını taşıyan Teslime Topbaş’ın buzağısı ilk sırada yer aldı.

Buzağı Gomis, Spor Toto Süper Lig’de kaydettiği 28 golle gol krallığı yarışında ilk sırada yer alan yıldız futbolcu gibi rakiplerini geride bıraktı. Yarışmayı izlemeye gelenlerin ilgi odağı “Buzağı Gomis” birincilikle sahibine tam altın kendisine de buzağı büyütme yemi kazandırdı.

13 cevaplar

Cevapla

Görüşünü bildirmek ister misin?
Yorum yazmaktan çekinme.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir