Bitkisel ve Hayvansal Üretim, Biyolojik ve Kimyasal Silah Olarak mı Kullanılıyor?

Bu içerik Yusuf Cihan Kaya tarafından oluşturuldu.
Bu içerik 7.835 kez görüntülendi.
calf-433000_1280

calf-433000_1280

Bitkisel ve hayvansal üretim birbirini tamamlayan ayrılmaz insanoğlu için olmazsa olmaz iki sektördür. Uzun yıllar bu sektörde olan, işim icabı sürekli işletme ziyareti yapan biri olarak diyorum ki; Bitkisel ve Hayvansal üretim BİYOLOJİK ve KİMYASAL silah olarak insanlar üzerinde uygulanıyor mu? Hem de kimliğinde T.C vatandaşı yazan bu milletin öz evlatları tarafından uygulanması sağlanıyor mu?

Yaşadığım olaylar, işim icabı yaptığım işletme ziyaretlerinde karşılaştığım manzara çok ilginç. Hayvansal üretimimiz genellikle ihanet sarmalı içinde. Ülkemizdeki büyük işletmelerin bazılarında maalesef hayvansal üretim yapmak gibi bir dertleri düşünceleri yok. Ama hayvan bulunduruyorlar, Neden acaba? Bu sorulardan yola çıkarak iki temel amaç ortaya çıkıyor:

 1. Hayvanlardan üretilen enerji ve protein kaynaklarının yapısını bozarak uzun vadede insanların sağlığını etkileyen çeşitli hastalıkların oluşmasını sağlamak. Hem de ülke bazında yaygınlaştırmak için örnek teşkil ederek doğru ve sağlıklı üretimin önünü kesmek, eleman yetiştirmek, ‘ha yahu bu işletme böyle yapıyor’ dedirttirerek yanlışlarla dolu üretimin devamını sağlamak. Çünkü insanoğlu olarak büyük ve zengin olan her şeye olumlu yönde hayranlığı olan bir milletiz. Sanki o doğrulardan büyüdüğünü zannederiz. Bu bir tabu dur. Bu tabuların yıkılması gerekir.
 2. Ülkemizde hayvansal üretimi yapılamaz hale getirerek özünde sağlığa uygun olmayan değişik kimyasal katkılarla şekillenen gıdaların çoğalmasını sağlayarak tüketimini artırmak.

Buradan ne sonuç çıkıyor: Belli çevrelere lobilere amaçları doğrultusunda zemin hazırlamak, toplum sağlığını bozarak maddi ve manevi hükmetmek ve yönetmek.

Bunları nereden çıkarıyorsunuz diye düşünenlere şunları söylemek isterim, hayvan beslemecisi olarak edindiğim bilgi ve tecrübe ışığında en basit en sade doğal ürünlerle beslenen hayvanların, buzağıların hastalanması ölmesi imkânsızdır. Bu hayvanları doğru olmayan uygulamalar öldürüyor.  Kulaktan duyma psikolojik satış ve besleme modelleriyle yaratılan hayvancılık uygulamaları, sen ben ihtirasları, paraya olan tapınma azmiyle gerçeklere uzak, kör ve sağır olarak üretim yapmaya çalışarak birilerinin oyuncağı oluyoruz. Dahası Hayvansal üretime zarar veren kişi kurum ve kuruluşlar ihanet odaklarının elemanları tarafından pohpohlanarak alkışlanarak, gündemde tutmaya çalışılarak hangi milletten olduğu belli olmayan şakşakçı yaratıklar sayesinde hayvansal üretim yaptırılmıyor. Üreticilerimizin kafası karıştırılarak doğru olmayan üretimlere yönlendirilmeye çalışılıyor.

Bazı büyük işletmeleri ele alalım. O kadar büyük yatırımlar yapıyorlar ki teşvik, destek, sigorta, kredi bütün imkânlardan faydalanıyorlar,  gel gelelim üretim yapamıyorlar. Kâinatın en karlı, en kolay işi olarak gördüğüm hayvancılıkta yerlerinde sayıyorlar. Hayvansal üretim de varılacak noktayı daha önceki yazımda Çiftçi TV blog sayfasında paylaştım.

Üç beş yıl evvel şunu düşünürdüm, ahbap dost ilişkileri, belli çevreler çarkı kurmuş para ve makam derdinde pasta yeme peşinde bir sistem oluşmuş ‘Rant’ diyordum. Evet, hala var ama bu sistemde olan insanlar hırsları, ihtirasları yüzünden başta insan sağlığı olmak üzere geleceğimizi tehlikeye atarak ülkesine ihanet ederek belli kesimlerin askerleri olarak yaşıyorlar. Elbette bunların bazıları bilerek bazıları da bilmeyerek belli lobilere hizmet ediyorlar.

Bunların doğru cevabını bulmak hainleri ortaya çıkarmak yetkililerin işi. Âcizane kısa bir yol önereceğim, makam mevki için anket araştırma yapanların ülkede insan sağlığı üzerinde de ufak bir araştırma yapsalar mesela son zamanlarda en sık rastlanan kanser hastaları üzerinde çalışılsa ne tür gıdalarla besleniyorlar, bu gıdaların kaynağına inilse nerde üretilmiş ne şekilde üretilmiş ortaya çıkarılsa ak koyun kara koyun deşifre olsa, gıda da söz sahibi işletmelerin amaçları niçin kuruldukları ortaya çıkacaktır. Doğru sağlıklı üretimden uzak duran, gerçek sağlıklı üretimin önünü kesmeye çalışan, doğruların konuşulmasını istemeyen, yanlışı doğru gibi göstermeye çalışan vatan hainleri bir nevi biyolojik ve kimyasal silah olarak Bitkisel ve Hayvansal üretimi kullanıyor mu? Kullanılmasına yardımcı olunuyor mu? Sorusu aydınlanacaktır.

Dolayısıyla arkalarındaki gerçek yöneticilerin ortaya çıkarılması için yetkililerimizin acilen üretim yapmayan ya da yapamayan işletmeleri tespit ederek bu ülkeye ve gerçek üreticilere daha fazla zarar verilmesinin önü kesilmelidir.

En ufak sorunda ambargo uygulayan elinden gelse bir kaşık suda boğmaya hazır dış ülkeler bizlerin iyiliğine gelişmemize büyümemize ne kadar yardımcı olur? Durup düşünmek lazım…

Kendimize soralım sorgulayalım!

 1. Yurt dışından getirilen hayvanların arkasındaki gerçekler! Paramı? Kalıtsal kusurlu hayvanlar mı?
 2. Yüksek verim adı altında ülkemize sokulan tohumlar, gübreler, ilaçların arkasındaki gerçekler!
 3. Spermaların arkasındaki gerçekler! A1 A2 olayı mı?
 4. Büyük işletmelerin kurulmasının ardındaki gerçekler!
 5. Teşvik ve desteklerin arkasındaki gerçekler!
 6. Bazı ülkelerde uygulanmayan ama bizde olmazsa olmaz AŞI programlarının arkasındaki gerçekler!
 7. Silaj ağırlıklı üretimin arkasındaki gerçekler!
 8. Sigorta sisteminin arkasında yatan gerçekler!

Bütün bu uygulamaların arkasında perdelenen gerçeklerin açığa çıkarılması SAĞLIKLI TOPLUM GÜÇLÜ TÜRKİYENİN Güneşi olacaktır. SAYGILARIMLA.

Error: wp-content/uploads/2019/10 dizini oluşturulamıyor. Bir üst dizin sunucu tarafından yazılabilir mi?

Hakkında: Yusuf Cihan Kaya

Ziraat Mühendisi-Zooteknist
2 cevaplar
 1. Seyfettin pehlivanoğlu
  Seyfettin pehlivanoğlu says:

  Selamunaleykum hocam
  Sağlığa zararlı olduğu gerekçesiyle çiğ sütün doğrudan halka satışı nın yasaklanmasın gündeme gelmesi
  Bide geçenlerde özel bir kanalda köy tavuğunnun mu yoksa çiftlik tavugununmu yumurtasının daha sağlıklı olduğunun
  Halkımıza yani tüketiciye hunharca yayın edilmesi yazınızı okuduktan sonra bana dahada manidar geldi
  Sizin gibi uzmanlara şimdi daha da çok iş düşüyor hocam
  Tüketici bu gidişle köylü malını bedava verse almayacak duruma gelecek
  Saygilarimla
  Seyfettin pehlivanoğlu
  Kastamonu

  Cevapla

Cevapla

Görüşünü bildirmek ister misin?
Yorum yazmaktan çekinme.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir