Bir CEO dan Hayata Manifesto

Bu içerik Süleyman Keleş tarafından oluşturuldu.
Bu içerik 1.809 kez görüntülendi.
starfish-1572797_1920

starfish-1572797_1920

Evet Dostlarım,

Bugün ikinci hayatımın birinci yaş günü… Bu ikinci hayat öyle bir hayat ki insan artık duygularını saklayamaz oluyor, gayet şeffaf ve net olmak istiyor ve bu nedendir ki duyguların anlatılması gerekiyor. İşte ben de aynen bu sebepten dolayı sizlerle şeffaf olan duygularımı anlatan bu yazımı paylaşmak istiyorum:

Sene 2015 göğsümde özel anlarımda yaşadığım değişik bir ağrıyı telefonda çok sevgili dostum Dr. İsmail Yükseltan ‘ a anlattım ve kendisi bana “derhal işini gücünü bırak, sen ciddi bir şeyler anlatıyorsun” diyerek öğrencisinin Dr. olarak çalıştığı en yakın hastaneye yönlendirdi. Hastanede yapılan kontrollerde acil anjiyo olmam gerektiği anjiyo sonucunda da çok ama çok kısa sürede By-Pass ameliyatı olmamın gerekliliği ortaya çıktı. Tabi ki Süleyman Keleş olarak kendime konduramadığım bir rahatsızlıktan bahsediliyordu ve benim kafamda bin bir türlü sorular uçuşmaya başladı; “neden oldu?”, “nasıl oldu?”, “bu kadar kendime bakıyorken ve dikkat ediyorken tüm bu söylenenler doğru mu acaba?” ,  “benim gibi güçlü bir Adam. “”. Diye diye  ameliyatımı oldum. Hatta ameliyat haneye doktorlarla kavga etmek pahasına ayakta girebilmek için elimden geleni yaptım, 😎ameliyat sonrası 7 gün boyunca, günde yarım saat uyku ile beynimi en ağır ilaçlarla durdurmayı başaramadığım koca bir ay geçirdim ve sonunda “evet yeni hayatına hoş geldin Süleyman” dedim 😀😉

İlk üç ayımı beynimi durdurmaya çalışarak geçirdim. Bunun anlamanı pek kavrayamadığınızı görür ve “beynini durdurmak da ne demek?” diye mırıldamalarınızı duyar gibiyim. Yani diğer bir tabirle beyin geceleri düşünmeye ve çalışmaya devam ettiği için 3 ay boyunca hiç uyumadım. Uyku hapları dahi gözlerimi kapatamadı ve beynimi durduramadı.

Diğer taraftan kalbim Doktorum tarafından ellenmiş, bedenimden çıkarılmış ve tekrardan yerine yerleştirilmişti. Bununla kalmayıp yerine yeniden yerleştirilen kalbimin 4 damarı da vücudumun başka yerlerinden alınarak yenilenmişti. Elbette ki böyle bir değişim huyum da değiştirmişti. Ben değişmiştim ve yeni hayatımda hayat prensip ve ilkelerimi pozitife döndürmeyi amaçlamıştım ki bu benim yeni hayat felsefem oldu.

Hayatımda safra yani fazlalık dediğim ve bir işe yaramayan ama idare ettiğim bir sürü iş ve insan vardı, ameliyattan çıktığım anda ilk uyuyamadığım 7 gün içinde o işleri, o firmaları ve kişileri tespit ettim ve yeni stratejim ile yeni hayatıma başladım.

Yeni hayatımın birinci yaşında çok duygusal anlar yaşıyorum ve yine bir haftadır uyku zorlukları yaşıyorum. Yeni hayatımın birinci yaşını muhasebe etmekten üç gündür uyku gözüme girmiyor ve yine bir sene evvel ki gibi ilaçlar da etki etmiyor.

Bu yeni yaşamımda mutlu olduğum dostlarımla daha fazla vakit geçiriyorum, aileme daha fazla vakit ayırıyorum.

Semak’ta safra olan ve idare ettiğim küçükçe, öz disiplini olmayan tüm personelin işine  son verdim. Bundan sonra da kurumsal iş hayatının dışında davranış özellikleri negatif olan ve kendini geliştiremeyen her çalışanımı hele ki problemleri bitmiyorsa yeni hayatımdan çıkaracağım.

Semak Makinenin ciddi yoğun tedarikçisi ve müşterileri arasında de bitmeyen problemler varsa bıçakla kesiyorum ve artık çalışmıyorum çünkü negatiflikle hiçbir iş yapıcı olmuyor ve ben sadece pozitif ve yapıcı bir yeni hayat istiyorum.😉

Özetlemek gerekirse İkinci hayatım;;;;;;

Daha radikal

Daha duygusal

Bir o kadar daha mantıklı

Çalışkan

Yapılan her işte ruh arayan

Sakin

Hayatı daha fazla seven

Daha fazla İlahi adalete inan

Daha ailesine bağlı

Daha gerçek dostlara bağlı

Daha saygılı

Daha sevgi dolu

Daha fazla içimdeki çocuğa imkân vermek,

Daha çok anam, daha çok babam,

İçinde ruh olan canlı cansız her şeye aşkla bakan,

Daha şuurlu,

Daha çok spor

Daha fazla ülkesini seven

Daha dindar

Daha duyarlı

Daha bilge

Daha gurme

Daha fazla okuyan

Daha çok paylaşan maddi-manevi

Gibi gibi, daha nice pozitif özellikleri, farkındalıkları sayabilirim.

Yani ben ikinci hayatımı daha özümseyerek ve daha şuurlu yaşamaktayım.

Kimse darılmasın, kızmasın ama benim yeni yepyeni hayatımda yeni yaşımda artık menfaat ilişkilerine ve menfaat üzeri politikalara yer yok. Yeni hayatımda bana ki buna aile ve akrabalarım da dahil, saygıyı “korku saygısı” olarak gösteren ve her fırsatta yüzüme gülüp sadece işini görünceye kadar hal hatır soran her insanı sildim ve hayatımda yerleri kalmadı çünkü ben politik davranışların sadece negatiflik ve sahtelik barındırdığına inanıyorum ve benim hayat felsefem şeffaflık ve pozitiflikten yana.

Yeni hayatımın ilk senesinde yapmak istediklerimin % 40’nı başardım diğer geriye kalan %60’lık bölümü de 2. senesinde gerçekleştireceğimden emin olabilirsiniz. Çünkü ben ancak o zaman yani %100’lük dilime ulaştığımda gerçek mutluluğa ve gerçek huzura ulaşabileceğim, çünkü ancak o zaman ben gerçek BEN olabileceğim.

Biraz daha direkt daha kitabın ortasından 😀

Beni saygı ile gerçekten seven dostlarıma, arkadaşlarıma ve ailem olmuş herkes, ailem; sizleri aşkla, sevgi ve saygı ile seviyorum. İyi ki varsınız.😀

Eğer bu duygularımı paylaşmasaydım çatlayabilirdim, dedim ya huyum değişti içimde kötü şey duramıyor artık,

Kalın sağlıcakla,

Ve bu böyle biline😉😉😉

Error: wp-content/uploads/2019/12 dizini oluşturulamıyor. Bir üst dizin sunucu tarafından yazılabilir mi?

Hakkında: Süleyman Keleş

Semak Yönetim Kurulu Başkanı
2 cevaplar

Cevapla

Görüşünü bildirmek ister misin?
Yorum yazmaktan çekinme.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir