TİGEM Hayvancılık Daire Başkanı açıkladı

Bu içerik Çiftçi Haber tarafından oluşturuldu.
Bu içerik 6.651 kez görüntülendi.
koyun

koyun

Çiftçilerimizin merakla beklediği 300 koyun dağıtımları konusuna TİGEM Hayvancılık Daire Başkanı Ergün Erol açıklık getirdi.

Okay Karaçay

300 Koyun Projesi’nde dağıtımların ne zaman yapılacağını öğrenmek için TİGEM Hayvancılık Daire Başkanı Ergün Erol’a telefonla ulaştık. Başkan Ergün Erol, 300 Koyun Projesi’nde dağıtımların 2019 yılının Haziran ayına kadar tamamlanacağını söyledi. Tedarik konusunda yurt içi ve yurt dışı seçeneklerini değerlendirdiklerinin altını çizen Erol, Macaristan ve Ukrayna’da koyun taraması yaptıklarını vurguladı.

Başvuru süresi uzun sürdü!

Evrak tamamlama ve koşulları yerine getirme sürecinin titiz bir inceleme neticesinde olması nedeniyle uzun sürdüğünün altını çizen Başkan Erol, “Ayrıca başvuru sayısı da çok oldu. Elbette dağıtım süresinin uzaması bundan da etkilendi” dedi.

Projeye başvuru sayısı rekor seviyede

300 Koyun Projesi’ne 120 bin kişi başvurdu. Yaklaşık 113 bin kişi gerekli şartları yerine getiremediği için ilk değerlendirmede elendi. Değerlendirmeye giren 7 bin 442 kişiden 4 bin 492 kişi onay alırken, bin 931 kişinin ise onay alamadı. Halen bin 019 kişi onay süreci devam ediyor.

8 cevaplar

Cevapla

Görüşünü bildirmek ister misin?
Yorum yazmaktan çekinme.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir